تبلیغات
ورزش در شاهرود - ماساژ و ...........
ورزش در شاهرود
صدای ورزش شهرستان شاهرود

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 4 تیر 1392
شکی نیست که ماساژبرای حفظ سلامتی  مفید است و از طرفی میزان استرس را کاهش می دهد.اما آیا ماساژ در کاهش وزن نیز موثر است؟ به نقل از سایت <<نیوزویک>> نتایج بررسی ها نشان میدهد.ماساژ تاثیر مثبتی روی عضلات دارد و باعث کاهش وزن میشود.
ماساژ فواید دیگری هم دارد که به طور مستقیم در کنترل یا کاهش وزن نقش دارد.
ماساژ ، گردش خون و روند انتقال مواد مغزی به عضله را بهبود می بخشد و تبادل ماده حیاتی بین خون و سلول های بافتی را افزایش میدهد. در نتیجه سوخت و ساز بافت ها افزایش پیدا میکند.پس از ورزش ، ماده مغذی حیاتی باید به عضلات منتقل شود تا بتواند خود را بازسازی کند.با انجام ماساژ انتقال این مواد و اکسیژن از طریق جریان خون به حداکثر میرسد که این امر باعث رشد عضله و سوخت کالری می شود.
*ماساژ ، میزان حرکت و انعطاف پذیری عضلات را افزایش میدهد و در نتیجه ، عضلات قدرت خود را حفظ میکند.همچنین بهبود درمیزان حرکت و انعطاف پذیری ، درد و گرفتگی عضله را کاهش می دهد.
*ماساژ ، زمان ریکاوری لازم بین ورزش را کوتاه تر میکند.هنگام ورزش و پس از آن ، مواد زاید مانند اسید لاکتیک و کربونیک در عضله متراکم  میشود.افزایش گردش خون به عضله کمک میکند تا تراکم سموم از بین برود و در نتیجه زمان بهبودی کوتاه شود.
*ماساژ باعث آرامش عضلات می شود و تاثیری مانند مسکن روی سیستم اعصاب دارد.
*ماساژ چربی موجود در بافت های زیر پوستی را کاهش میدهد تا چربی خارج شود.
در هنگام ماساژ به دلیل کشیده شدن بافت های پیوندی ، گردش خون بهبود می یابد و مانع از شکستن چسبندگی جوشگاه هایی که بر اثر پارگی عضله و آسیب های شایع عضله به وجود می آید ، می شود.
*ماساژ در دفع برخی مایعات مانند نیتروژن ،سولفور و...که به ترمیم بافتها کمک میکند ، نقش دارد.رفع آسیب ها یعنی بازگشت سریع تر به ورزش و کاهش وزن و سلامتی...طبقه بندی:
ارسال توسط ادمین  

VPN setup

قالب وبلاگ

دانلود رایگان